Witaj Guest
Kalendarz  


Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi. Zobacz poprzedni tematZobacz następny temat
Strona 1 z 1 [1 post]  
     Regulamin Forum    
Post  Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 00:00   Powrót do góry W dół 
 Regulamin Forum
Określa zachowania użytkowników Forum
Autor Wiadomość
admin

Główny Admin
Główny AdminDołączył: 26 Mar 2006
Posty: 2
Skąd: I-26,1982
Zasady korzystania z Portalu i Forum

I. Wstęp.

Forum dyskusyjne absolwentów Wydziału Chemii PWr jest miejscem wymiany poglądów. Udział w dyskusjach na forach mogą brać wszyscy zarejestrowani użytkownicy. Forum powstało z myślą o absolwentach Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej.
Dyskusje powinny odbywać się w odpowiednich działach tematycznych.
Jeśli temat dyskusji, którą chciałbyś rozpocząć nie pasuje do żadnego działu tematycznego, możesz ją rozpocząć na forum Rozmowy o wszystkim w kategorii Różności.

II. Rejestracja.

Wypełniając formularz w czasie rejestracji należy podać prawdziwe dane (w szczególności adres email, który jest niezbędny do prawidłowego korzystania z forum).

III. Podstawowe zasady.

 1. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, nie wypowiadaj się. Liczy się jakość wypowiedzi a nie ilość.
 2. Nie wykorzystuj forum do celów niezgodnych z prawem, lub ogólnie przyjętymi zasadami (netykieta). Forum dyskusyjne służy tylko i wyłącznie do zadawania pytań, wymiany spostrzeżeń, poglądów oraz informacji posiadanych przez zarejestrowanych użytkowników. Nie toleruje się wprowadzania innych użytkowników w błąd.
 3. Pisz tak aby każdy wiedział co napisałeś. Formułuj pytania tak aby nikt nie miał wątpliwości o co pytasz.
 4. Pisz w odpowiednim dla treści wiadomości dziale i nie rozpowszechniaj swojego tematu na wielu forach tematycznych.
 5. Na forum zabrania się zamieszczania i publikowania treści niezgodnych z prawem, reklam, spamu, a w szczególności numerów seryjnych, kluczy programowych, cracków, czy tzw. 'wspomagaczy', 'poprawek', 'łatek' etc. umożliwiających nielegalne użytkowanie komercyjnego oprogramowania.
 6. Użytkownicy mogą w postach zamieszczać odnośniki (łącza) do plików/stron WWW/informacji/etc. pod warunkiem, że treści do których one prowadzą nie naruszają zasad tego Forum.
 7. Zanim napiszesz przeczytaj zasady umieszczone (jeśli są) na forum tematycznym. Działy tematyczne mogą mieć swoje specyficzne zasady, które pozwalają zachować porządek.
 8. Trzymaj się ustalonego tematu dyskusji, szanuj zdanie innych oraz ich prywatność. Pamiętaj aby przestrzegać zasad poprawnej dyskusji, nie wyzywaj tych, którzy mają inne zdanie niż ty, nie używaj wulgarnych zwrotów.
 9. Nie wolno działać na szkodę drugiego użytkownika - moralną, bądź materialną. Ujawniać danych osobowych użytkowników, treści prywatnych wiadomości lub jakichkolwiek innych danych chronionych, bez uzyskania zgody użytkownika.
 10. Pamiętaj o przestrzeganiu prawa, ogólnie przyjętych zasad etycznych (netykieta). Zabrania się wykorzystywania forum do celów niezgodnych z prawem, szkodliwych i nieetycznych.


IV. Zasady pisania na Forum.

 1. Jeśli cytujesz wypowiedź, zostaw tylko ten odcinek tekstu, do którego chcesz się ustosunkować. Nie cytuj całej wypowiedzi, gdyż wprowadza to niepotrzebny bałagan.
 2. Nie formatuj nadmiernie tekstu (nie zwiększaj, nie zmniejszaj, nie koloruj), czasami zamiast coś wyróżnić po prostu przeszkodzisz innym w spokojnym przeczytaniu twojego tekstu.
 3. Nie pisz WIELKIMI literami (w Internecie oznacza to krzyk, więc czytelnik będzie myślał, że po prostu wrzeszczysz na niego ).
 4. Nie stosuj zbyt dużej ilości Ikon Emocji - może to utrudniać czytanie.
 5. Do treści wiadomości zabrania się wstawiania grafiki (tylko Ikony Emocji dostępne na forum), jeśli chcesz pokazać ją innym daj do niej odnośnik.
 6. Nie wolno wstawiać tekstów łamiących prawa autorskie (nawet z podaniem źródła) jeśli chcesz porozmawiać o jakimś tekście daj do niego odnośnik.

V. Galeria fotografii.

 1. Zarejestrowani użytkownicy forum mogą publikować wykonane przez siebie zdjęcia w zintegrowanej z Forum Galerii Fotografii.
 2. W celu zachowania przejrzystości Galerii, użytkownicy powinni umieszczać zdjęcia w albumach w sekcji Galerie Użytkowników.
 3. Tworzenie kategorii tematycznych, albumów w tych kategoriach oraz umieszczanie w nich zdjęć jest możliwe po uprzednim uzgodnieniu z administratorami Forum.
 4. Wszelkie prawa do zamieszczonych zdjęć należą do ich autorów. Każde wykorzystanie powinno odbyć się za ich zgodą.
 5. W albumach znajdują się tylko miniaturki zdjęć oraz zdjęcia o rozmiarach wykorzystywanych przez przeglądarkę Galerii.
 6. W celu uzyskania zgody na wykorzystanie zdjęć oraz sposobu otrzymania zdjęć o określonym formacie proszę kontaktować się z ich autorem poprzez PW (Prywatne Wiadomości).

VI. Postanowienia końcowe.

 1. Wszystkie opisane w tym regulaminie zasady powinny być respektowane przez każdego użytkownika forum.
 2. Nieznajomość tych zasad nie stanowi usprawiedliwia w przypadku ich złamania.
 3. Jeżeli nie zgadzasz się z wymienionymi zasadami po prostu nie uczestnicz w Forum.
 4. Moderatorzy oraz Administratorzy mają prawo do kasowania/przeniesienia/edycji/zamknięcia danej dyskusji (postu) jeśli nie spełnia ona zasad regulaminu.
 5. Administratorzy, Moderatorzy ani jakichkolwiek grupy użytkowników nie mają dostępu do prywatnych haseł użytkowników.
 6. Nikt nigdy nie będzie nikogo pytał o prywatne hasło użytkownika. Wszelkie próby zapytań osób trzecich o hasło użytkownika są nadużyciem, o którym należy niezwłocznie zawiadomić administratora Forum.
 7. Możliwe jest ponowne ustawienie nowego hasła, dokonuje się to na wniosek użytkownika. System wygeneruje nowe hasło i prześle je na adres e-mail podany podczas rejestracji użytkownika.


W przypadku nagminnego łamania niniejszego regulaminu użytkownik zostanie usunięty z forum bez prawa powrotu.

Administratorzy Forum informują, iż nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, pośredniej lub bezpośredniej za jakiekolwiek transakcje dokonywane za pośrednictwem Forum.
 Powrót do góry W dół Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
Wyświetl posty z ostatnich   Sortuj według   
Strona 1 z 1 [1 post]  
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi. Zobacz poprzedni tematZobacz następny tematPokaż legendę
Przejdź do:  

  Prawa autorskie  
   

[ Czas: 0.0708s ][ Zapytania: 13 (0.0086s) ][ GZIP on - Debug on ]

© Kocioł